Malūno parkas ir tvenkinys

24/7

Malūno parkas ir tvenkinys iki 2017 m. vadintas Trinyčių parku. Tai vienas iš vaizdingiausių parkų Klaipėdos mieste. Svarbiausias parko akcentas – Malūno tvenkinys.

Seniausia parko dalis – minima jau nuo XVI a. kaip Malūno tvenkinys (vok. Mühlenteich), nes priešais tvenkinį, Bangų g. ir Gluosnių skersgatvio kampe, yra senasis malūno pastatas. Minima, kad čia buvo Danės upės atšaka, o vėliau pastačius užtvanką, susidarė tvenkinys. XVIII a. šioje teritorijoje buvo įsikūrusios Joniškės (vok. Janischken), Būtsargių (vok. Budsargen) ir Justenhofo (vok. Justenhof) dvarų sodybos.

Kadangi greta šios vietos tuomet veikė “Trinyčių” verpimo fabrikas, Malūno tvenkinys vietinių žmonių imtas vadinti Trinyčių tvenkiniu ar Trinyčių ežeru. Vėliau, nuo ežero pavadinimas prigijo ir naujai įkurtam parkui.

2004 m. parke buvo pastatyta skulptūra “Žydėjimas” (autorius Jurgis Malinauskas), žyminti tuometinį Klaipėdos miesto geografinį centrą. Buvo planuota po dešimties metų ieškoti ūgtelėjusio miesto naujo geografinio centro ir jį pažymėti kita skulptūra.

Šiandien tvenkinyje veikia vandenlenčių parkas “Wake – Star” – su dvejomis naujomis, moderniomis trasomis su vandens figūromis. Per parką driekiasi naujai įrengta dviračių trasa. Čia galite pasidaryti iškylą su pikniku bei pasisupti sūpynėse. Ant tvenkinio vakarinio kranto veikia jauki kavinukė bei laisvalaikio prekių ir įrangos parduotuvė (orientuota į vandenlentininkus). Iš šios erdvios terasos atsiveria gražūs vaizdai puikiai tinkantys pasimėgauti akimirka.