Žydų paveldas Klaipėdoje

24/7

Žydų paveldas Klaipėdoje menamas jau nuo XV amžiaus. Kaip žinia žydų bendruomenė pasaulyje pasižymėjo darbštumu ir verslumu. Tuometinis Memelio kraštas buvo išnaudojamas kaip puiki terpė prekybiniams ryšias plėtoti. Žydai į miestą vyko iš visur – iš Prūsijos, Rusijos, kitų Europos šalių, todėl vieningos bendruomenės mieste nebuvo. Čia gyveno chasidai ir litvakai, vieni kitų priešininkai, bei Vokietijos žydai.

Šiandien Klaipėdoje veikia žydų bendruomenės centras, kuriame dabar yra apie 300 narių. Žydų bendruomenės memorialinėse kapinėse pasodinta tujų alėja su atminimo ženklu, Grįžgatvio gatvėje galima išvysti atminimo lentą skirtą Lietuvos žydų kilmės verslininkui, sionizmo veikėjui, Izraelio vėliavos ir valiutos pavadinimo autoriui Dovydui Volfsonui (angl. David Wolffsohn). Nuo 2006 metų Klaipėdoje gyvena ir dirba rabinas rebas Nosonas Veršubskis.

Norėdami labiau pažinti Klaipėdos žydų istoriją ir dabartį kviečiame į ekskursijas, taip pat spauskite >čia< ir pamatykite visos Lietuvos žydų paveldo objektus.

Susipažinti su specialiai Klaipėdos žydiškam paveldui pristatyti maršrutu galite apsilankę Krašto gido svetainėje ir paspaudę ant „Po Klaipėdą Šekelio keliu„.