Žygių maršrutai

24/7

Mėgsti pažinti naujas teritorijas arba apžiūrėti jau pažįstamą miestą kitu kampu – kviečiame užsidėti kuprinę ant pečių ir išeiti į pažintinį žygį.

Klaipėdoje yra dviejų tipų pažintiniai takai

Miesto lankomų vietų maršrutai

Klaipėdos maršrutai ir ne tik po senamiestį artimesnei pažinčiai su miestu (maršrutai su aprašymais).

11 teminių maršrutų kitokiam miesto pažinimui –  č i a .

Kiti aktualūs lankomų vietų teminiai žemėlapiai pažinčiai su senamiesčio ir centrinės miesto dalies objektais pateikiami –  č i a .

 

Sveikatos takai Klaipėdos pajūrio miške

Trumpiau ir paprasčiau vadinami tiesiog – „Miško takais“ (maršrutai ir  aprašai). Tai 4 maršrutai miške nuo vasaros estrados ik Girulių miško pakraščio.

Šių takų išskirtinumas – daugiau nei 95% visų takų eina įvairiais miško takais, takeliais ir takučiais, kiek galima labiau išvengiant asfalto.

Miške yra pažymėti 4 takai, paženklinti smėlio spalvos kuoliukais   „ “  vidinėje maršruto pusėje (yra tik kelios išimtys kuomet kuoliukas padėtas kitoje pusėje) ir specialiu rožinės spalvos taško  „ “  žymėjimu ant medžių.
Orientacijai naudotis PDF žemėlapiu.

Maršrutai tikrai vaizdingi ir netgi maloniai stebina – kiek daug veidų turi šis žaliasis plotas.

Vietomis „Miško takai“ susijungia su kalnų dviračių sporto entuziastų keliais pažymėtais oranžinėmis  „ “  rodyklėmis.
Norime įspėti ir paprašyti būti dėmesingiems šiuose ruožuose.

 

Jūrų takas

Na, o tiems kas nusiteikę rimčiau kviečiame išbandyti „Jūrų taką“. Tai yra Europos ilgų atstumų pėsčiųjų maršruto (E9) dalis Baltijos pakrante. Maršrutas prasideda Lietuvos ir Rusijos pasienyje Nidos gyvenvietėje Lietuvoje ir eina per Latviją iki Talino uosto Estijoje.

Klaipėdoje yra trijų atkarpų susitikimo vieta ir iš čia galite žingsniuoti pasirinktinai:

Šis projektas vien Lietuvoje gali pasiūlyti 216 km takų (skaičiuojama 10-12 dienų).

Pristatomasis filmukas – čia

 

Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje

Dar vienas rimtas žygiavimo maršrutas yra „Camino Lituano“ piligriminio kelio jungtis vakarų Lietuvoje „Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje“.

Tai naujai įrengtas kelias* (* – tam tikrose savivaldybėse dar vyksta kelio žymėjimo darbai) sujungiantis pajūrio savivaldybes prie jau esančios „Camino Lituano Žemaitija“, vėliau prie „Camino Lituano Aukštaitija“ kelio jungties bei pagrindinės atkarpos – „Camino Lituano“.