„Dviratininkų“ paplūdimys Smiltynėje

24/7

2021 metai – welovelithuania..

Klaipėda – ne tik puiki vieta vasaros atostogoms su lengvai pasiekiamais puikiais Baltijos jūros paplūdimiais, bet ir vieta, kurioje apsistojus galima užsiimti aktyvia veikla. Viena iš mėgstamiausių – kelionės dviračiais po visą regioną besidriekiančiais takais. 

Bene mėgstamiausias dviratininkų, išsiruošusių pasivažinėti po Kuršių neriją, paplūdimys – žemėlapiuose nepažymėtas ir tik neoficialiai „Dviratininkų“ vadinamas paplūdimys Smiltynėje, esantis apie 7–8 km nuo Senosios perkėlos, ties savivaldybių riba. 

Pakeliui į „Dviratininkų“ paplūdimį galima rasti staliukų, stabtelėti prie jų piknikui ar trumpo poilsio. Pačiame paplūdimyje infrastruktūros – persirengimo kabinų, kavinių ar budinčių gelbėtojų – nėra. Visgi dviratininkai šį nuošalų paplūdimį vadina ikoniniu – jis platus ir mažai paliestas žmogaus, tarsi tikras laukinis paplūdimys. Tiesa, sezono įkarštyje „Dviratininkų“ paplūdimyje galima sutikti nemažai aktyvaus laisvalaikio entuziastų, stabtelėjusių pakeliui į Kuršių nerijos gilumą.

Nuo Klaipėdos iki Nidos per Kuršių nerijos nacionalinį parką – vienas įspūdingiausių visoje Lietuvoje. 52 km ilgio trasa vingiuoja pajūriu, kvepiančiais pušynais, jungia Smiltynę, Juodkrantę, Pervalką, Preilą ir Nidą. Pakeliui yra ne viena specialiai įrengta poilsio vieta, taip pat galima aplankyti įspūdingas kopas, kurios ne kartą tapo ir filmavimo aikštele, Raganų kalną, pasigrožėti tradicine medine architektūra ar paskanauti šviežios rūkytos žuvies. 

Plačiau apie Smiltynę.